Pieniądze na sport

Pieniądze na sport

Ponad 4,65 mln zł przeznaczy Toruń na wykonanie zadań gminy w zakresie rozwoju sportu w 2017 roku.

Na wykonanie zadań gminy w zakresie rozwoju sportu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Toruń przeznaczy 4,65 mln zł, w tym: 3,65 mln zł  na rozwój sportu dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz 1 mln zł na organizację znaczących wydarzeń sportowych na stałe wpisanych w kreowanie wizerunku miasta oraz organizację i udział w imprezach sportowych o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej.  

Na konkurs wpłynęły 122 ofert. Pozytywnie rozpatrzono 119 z nich. Na zadania z zakresu rozwoju sportu łącznie przeznaczono 4,4 mln zł. Na szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo do podziału było 3.,65 mln zł, które rozdzielono między 60 klubów na wykonanie 64 projektów dla ponad 4700 licencjonowanych zawodników. Jednocześnie miasto kwotą 750 tys. zł dofinansuje 55 zadań dotyczących organizacji znaczących wydarzeń sportowych na stałe wpisanych w kreowanie wizerunku miasta oraz organizacji i udziału w imprezach sportowych o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej, w tym m.in. organizację: XVI Międzynarodowych Zawodów w Łyżwiarstwie Figurowym MENTOR TORUŃ CUP, Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w LA, Mistrzostw Polski Juniorów w LA,  Pucharu Europy Juniorów na żużlu w kl. 125 ccm, Mistrzostw Polski Seniorów w Szermierce, PLAŻY GOTYKU, XXVI Halowych Mistrzostw Polski Weteranów LA, Motorowodnych Mistrzostw Świata, Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski, Międzynarodowych Zawodów Kolarskich „Velo Toruń,” Mistrzostw Polski Kobiet w Kolarstwie „TOUR de FITNESS 2017”. Pozostała kwota 250 tys. zł przeznaczona na organizację znaczących wydarzeń sportowych na stałe wpisanych w kreowanie wizerunku miasta oraz organizację i udział w imprezach sportowych o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej pozostała do rozdysponowania w drugim terminie naboru ofert tj. 8 maja 2017. 

Dotacje dla toruńskich klubów sportowych przyznawane są na podstawie uchwały nr 936 z 4 listopada 2010 roku (z poźn. zm.) w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Gminę Miasta Toruń.

>>> Wyniki konkursu – sport  dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo TUTAJ

>>> Wyniki konkursu -  imprezy sportowe TUTAJ

W ubiegłym roku z budżetu Torunia na wykonanie powyższych zadań  przekazano ponad 4,3 tys. zł

Data publikacji: 2017-02-21