Odmienione Trans MF podaje skład

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Odmienione Trans MF podaje skład

Zmiany w zespole Trans MF Pro Race Team. W cyklu Speedway Best Pairs 2017 do Martina Smolińskiego dołącza piąty zawodnik Speedway Euro Championship 2016 - Leon Madsen oraz dwukrotny wicemistrz Niemiec do lat 21 - Mark Riss.

W sezonie 2016 team wspierany przez południowoniemiecką firmę, specjalizującą się w zagadnieniach logistyki i spedycji, startował w składzie Martin Smoliński, Nicki Pedersen oraz Renat Gafurow. Drużyna Trans MF dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce, a w ostatniej rundzie w Ostrowie Wielkopolskim szóste, co przełożyło się na przedostatnią pozycję w klasyfikacji generalnej Speedway Best Pairs.

W Speedway Best Pairs 2017 siłą napędową niemieckiego zespołu będzie Martin Smoliński.

- Ogromnie się cieszę, że w sezonie 2017 wystąpię w Speedway Best Pairs jako członek Trans MF Pro Race Team. Całą zimę ciężko pracowałem by poczynić znaczne postępy - powiedział NIemiec.

W drugiej edycji cyklu do najlepszego obecnie niemieckiego zawodnika dołączają Leon Madsen oraz Mark Riss.

- Zdecydowaliśmy się na „duńską” zmianę w naszym składzie. Postawiliśmy na Leona, z którym znam się z niemieckiego Landshut. Mam nadzieję, że podczas trzeciej rundy SBP wykorzystamy znajomość „naszego” toru - dodał Smoliński.

Madsen to drużynowy mistrz świata juniorów z 2009 roku. Poprzedni sezon był jednym z lepszych w jego karierze, o czym świadczy piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Speedway Euro Championship. Warto dodać, że podczas trzeciej rundy SEC, w rosyjskim Togliatti, Duñczyk stanął na najniższym stopniu na podium.

Do największych sukcesów Marka Rissa należą z kolei dwa tytuły wicemistrza Niemiec do 21 lat. Dla starszego z braci Rissów nadchodzący sezon będzie pierwszym, w którym startował będzie regularnie poza Niemcami. Oprócz startów w rodzimej lidze, Mark występować będzie w barwach Edinburgh Monarchs oraz gościnnie dla duńskiego Slangerup.

Przed rywalizacją w Speedway Best Pairs 2017, który zaostanie zainaugurowana 25 marca na Motoarenie w Toruniu, drużyna Trans MF Pro Race Team stawia sobie bardzo ambitne cele.

- W tym roku celujemy w podium. Mamy duże możliwości, a ja chce pokazać całemu żużlowemu światu, na co mnie stać - stwierdził Martin Smoliński.

Niemiecki zawodnik podkreśla, jak duże znaczenie ma obecność imprez organizowanych przez toruńską firmę One Sport w jego kraju.

- Mam nadzieje, że eventy organizowane przez One Sport znowu zagoszczą w niemieckiej telewizji. To bardzo pomocne w kwestii promocji sportu żużlowego w naszym kraju - powiedział lider Trans MF Pro Race Team.

 

Data publikacji: 2017-01-31