Nowe mieszkania komunalne

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie47 toruńskich rodzin będzie mogło zamieszkać w nowym budynku komunalnym, który w przyszłym roku stanie na ul. Targowej. To element Programu Budownictwa Komunalnego. Tylko w tym roku na jego realizację przeznaczono 8 mln złotych.


Przetarg na projekt i realizację budynku wygrała toruńska firma Bud-Tech. Dziś jej prezes, Adam Stando, podpisał umowę z prezydentem Michałem Zaleskim. - Budowa zajmie nam 46 tygodni od uprawomocnienia się decyzji o pozwoleniu na budowę, do tego doliczyć trzeba prace dokumentacyjne i projektowe. Klucze do mieszkań zostaną przekazane w kwietniu 2007 r. - wylicza Stando.Dom przy ul. Targowej 24A będzie miał 47 mieszkań, przede wszystkim dwupokojowych o pow. 40-50 m.kw. Miasto zapłaci za budynek 3,6 mln złotych. Budowa metra kwadratowego będzie więc kosztować 1700 złotych.


Budynek jest inwestycją miejską, będącą częścią przyjętego na wniosek prezydenta Torunia Michała Zaleskiego przez Radę Miasta wieloletniego planu rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Toruniu. W tym roku na realizację planu przewidziano 8 mln zł. Przypomnijmy, że jego pierwszym elementem była adaptacja na mieszkania socjalne i komunalne dawnego internatu przy ul. Żwirki i Wigury, trwa adaptacja i nadbudowa budynków przy ul. Armii Ludowej. Przy ul. Olsztyńskiej, gdzie zbudowano cztery nowe bloki, trwają prace wykończeniowe.- W Toruniu na mieszkanie komunalne lub socjalne czeka 1700 rodzin. Na pełne zaspokojenie potrzeb trzeba wielu lat, ale nasz ambitny plan się rozpoczął - mówi prezydent Zaleski.

Data publikacji: 2006-02-10