Niezatapialny Manchester

Premiera nowej płyty zespołu Manchester odbędzie się 18 marca 2017 r.w HRP Pamela.

Toruński Manchester przygotował trzeci album w swojej karierze. "Niezatapialny" będzie miał swoją premierę w Hard Rock Pubie Pamela przy ul. Legionów w Toruniu, gdzie Manchester zagrał swój drugi koncert w historii grupy. 18 marca 2017 r. będzie można usłyszeć najnowsze piosenki Manchesteru oraz dobrze znane przeboje z poprzednich płyt.

W dziwnej atmosferze powstawała ta płyta. Podrzucaliśmy sobie te piosenki jak gorące kartofle, a każdy przyrządzał je po swojemu, zgodnie z własnym widzimisię. Ten system pracy przyniósł momentami ciekawe rezultaty. Minęło już kilka lat, bo to jest materiał z 2014 roku, więc stać mnie już na pewien dystans i mogę chyba powiedzieć, że jest na tej płycie kilka numerów, które lubię. Jestem nawet zadowolony z niektórych tekstów. Paradoksalnie wyszło tak, że skłócony zespół, w którym każdy miał inną wizję i dążył w innym kierunku, zdołał wygenerować z siebie kilka finalnie całkiem strawnych i dających się słuchać piosenek. W efekcie powstała wcale nie najgorsza płyta. Kto wie, być może nawet najlepsza płyta Manchesteru. Dlatego uznaliśmy, że warto wydać ten materiał, a Darek Kowalski z HRPP Records utwierdził nas w tym przekonaniu  - mówi wokalista zespołu, Maciej Tacher.

W sobotę 18 marca 2017 przypadają 11 urodziny zespołu Manchester. Za nami lata koncertów, tysiące przejechanych kilometrów wiele sukcesów ale i porażek. Wiele dobrych decyzji, ale zdarzały się też nietrafione pomysły. Tego dnia postanowiliśmy wydać trzecią długogrającą płytę oraz zagrać koncert ją promujący w Hard Rock Pubie Pamela. Płyta powstawała przez kilka ostatnich lat. Za długo. Po takim czasie nie umiesz już spojrzeć z dystansem na materiał. Ciągle coś chcesz poprawić i zmienić. W pewnym momencie stwierdziliśmy, że może po prostu te piosenki powinny wylądować w koszu i powinniśmy zacząć wszystko od nowa… Daliśmy sobie jednak czas… Po pół roku, gdy wróciłem do tych numerów, pierwszą myślą było, że to naprawdę fajny materiał. Usłyszałem co się z nami działo i co nam w głowie grało przez te kilka lat od wydania poprzedniej płyty. Oczywiście można by wszystko nagrać od nowa, przearanżować. Ale może po prostu najlepiej zostawić ten materiał w takiej formie, jaka była na początku. Myślę, że to było najlepsze rozwiązanie Czas pokaże - dodaje basista Radek Kaźmierkiewicz.

Zespół MANCHESTER powstał w 2006 roku w Toruniu.  Dwa lata później wydali swój debiutancki album, który przyniósł im przebój "Dziewczyna gangstera". We wrześniu 2011 roku ukazała się druga płyta formacji pt. "Chemiczna broń". Manchester w 2013 r. został zespołem roku w plebiscyscie Toruńskie Gwiazdy, organizowanym przez Radio GRA , Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia i Toruńską Agendę Kulturalną.

Data publikacji: 2017-03-10