Nauka – to takie proste! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nauka – to takie proste!

Tytuł projektu:
Nauka – to takie proste!

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Działanie 10.1 „Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT”
Poddziałanie 10.1.2 „Kształcenie ogólne w ramach ZIT”

Realizator:
Gmina Miasta Toruń - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 6 170 287,05 zł
Kwota dofinansowania: 5 861 763,45 zł
Wkład publiczny niepieniężny: 308 523,60 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
30 listopada 2017 r.

Termin realizacji:
1.01.2018 r. – 30.04.2023 r.

Opis projektu:
Celem projektu było rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, w tym matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej poprzez stworzenie w szkołach warunków do nauki opartej na eksperymencie.

Projekt realizowany przez Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy był skierowany do uczniów toruńskich szkół podstawowych (klasy IV-VIII), liceów ogólnokształcących i techników, które na egzaminach zewnętrznych uzyskały wyniki niższe od średnich w skali województwa kujawsko-pomorskiego z części matematyczno-przyrodniczej.

W projekcie uczestniczyło 5352 uczniów, 178 nauczycieli z 24 szkół toruńskich: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 13, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 17, SP nr 18, SP nr 31, SP nr 33, SP nr 34, SP nr 35, LO nr III, LO nr VI, LO nr VII, LO nr VIII, LO nr IX, LO nr XIII, Technikum nr 8 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego, VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego, Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych, Technikum nr 3 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Technikum nr 9 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska, Technikum nr 7 w Zespole Szkół Samochodowych, Technikum nr 5 w Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych im. prof. Sylwestra Kaliskiego.

W ramach projektu Szkoły otrzymały wyposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych do nauczania metodą eksperymentu. Dla uczniów zostały zorganizowane dodatkowe zajęcia w szkołach oraz w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, zaś nauczyciele odbyli szkolenia z wykorzystania metody eksperymentu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także z kompetencji miękkich w Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Przeszkoleni nauczyciele prowadzili zajęcia dodatkowe z uczniami. Zajęcia trwały od września 2018 r. do kwietnia 2023 r. Uczniowie, na każdym poziomie nauczania, wzięli udział w konkursie na najlepszy eksperyment. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w czerwcu 2019 roku. Uczestnicy otrzymali dokument potwierdzający podwyższenie kompetencji.

Rezultaty:
- Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe po opuszczeniu programu – 4430 osób.
- Liczba nauczycieli, którzy uzyskali kwalifikacje lub nabyli kompetencje po opuszczeniu programu – 161 osób.
- Liczba szkół, w których pracownie przedmiotowe wykorzystują doposażenie do prowadzenia zajęć edukacyjnych – 24 szkoły.

Dane kontaktowe realizatora:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu
www.cku.torun.pl
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
mlynwiedzy.org.pl

Projekt zakończony pod względem rzeczowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Nauczyciele
Uczniowie
Tematyka projektu: 
Edukacja
Realizator: 
Centrum Kształcenia Ustawicznego
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Miasto, Sport
    W wieku 97 lat zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego Tadeusz Władyko.
  • Otwieramy lewoskręt przy Poznańskiej
    Drogi, Miasto
    W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Toruń wspiera miejską policję
    Miasto
    Gmina Miasta Toruń podpisała kolejne porozumienie z Komendą Miejską Policji w Toruniu. Chodzi o wsparcie finansowe na dodatkowe patrole policji oraz zakup nowych samochodów i psów służbowych. 28 marca 2024 r. Gmina Miasta Toruń podpisała porozumienie z Komenda Miejską Policji w Toruniu dotyczące przekazania środków pieniężnych w wysokości 1 mln 75...
  • Miasto
    Odpowiedź Prezydenta Miasta Torunia na wypowiedzi Pana Jakuba Dziadosza, kandydata Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do Rady Miasta Torunia.
  • Na zdjeciu: prezydent stoi ze sportowcami, którym wręczył nagrody
    Miasto, Sport
    Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Na zdjeciu: prezydent Michał Zaleski wyjmuje z koszyka wiklinowego mazurki i podaje seniorom
    Miasto
    Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • W wieku 97 lat zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego Tadeusz Władyko.
  • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Zanim pójdziesz głosować, warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • Jeszcze do 2 kwietnia 2024 r. zainteresowane podmioty mogą składać oferty na wykonanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarze rewitalizacji (Bydgoskiego Przedmieścia, Podgórza i Starego Miasta). Jest to już II tura konkursu. Przedmiotem konkursu jest powierzenie realizacji zadania gminy w terminie od 1 czerwca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r., w...
  • To już ostatnie dni. Do 31 marca 2024 r. trwa nabór wniosków w ramach Programu „Moje Podwórko”. Wsparcie finansowe można otrzymać m.in. na nowe place zabaw, ławki, zieleń, dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami oraz remont nawierzchni.
  • Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu ogłasza nabór dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli z Torunia na: Zajęcia informacyjno-edukacyjne dla rodziców, rodzin osób zagrożonych e-uzależnieniami.
  • Daj Szansę Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych rozpoczęła kolejny rok działalności projektu „Centrum Diagnozy i Terapii FASD”, realizowanego dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Ofertę kierujemy do rodzin opiekujących się dziećmi z FASD lub z podejrzeniem występowania FASD. Działania Fundacji pozwalają objęć kompleksową opieką dzieci...