Muzycznie i filmowo

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Popisy wokalne i muzyczne gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej, Quartet Macedonico, zespół wokalny The Gingers, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego i wielu innych - w sobotę, 27 maja 2017 r., koncertem galowym w CKK Jordanki zakończył się VIII Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej.

Festiwal odbywał się w dniach 25 – 27 maja 2017 r. Koncert galowy prowadzili aktorzy Alona Szostak i Krzysztof Respondek, którzy także zaprezentowali swoje zdolności wokalne. Wystąpił również Wojciech Brzeziński - aktor, który na swoim koncie ma blisko 50 ról teatralnych i prawie 30 filmowych, Sebastian Machalski - aktor teatralny i dubbingowy, wokalista zespołu Czwarta Kolumna, Dorota Lanton - aktorka i piosenkarka znana szerokiej publiczności jako Julia Skirgiełło z serialu „Klan” oraz Katarzyna Kołeczek - aktorka teatralna i filmowa, znana z  ról w takich serialach jak „Na Wspólnej” czy „Strażacy”. Swój talent przybliżył też Grzegorz Daukszewicz - aktor znany z roli doktora Adama Krajewskiego w serialu „Na dobre i na złe” oraz Izabela Szafrańska - wokalistka i założycielka zespołu El Saffron, z którym wystąpiła w finale programu „Must Be The Music”. Zagrali także Quartet Macedonico, zespół wokalny The Gingers, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego i zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego. Nie zabrakło też zwycięzców tegorocznego Przeglądu Konkursowego.

Tradycyjnie podczas Koncertu Galowego wręczono laury zwycięzcom. Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w wysokości 15.000 złotych oraz statuetkę Złotego Jabłka otrzymała Kamila Dauksz z Katowic za wykonanie piosenek: „Modlitwa o miłość prawdziwą” z filmu „Zerwane cumy” oraz „Angel” z filmu „Miasto Aniołów”.   Nagrodę wręczył prezydent Torunia Michał Zaleski i Magdalena Wojewoda-Mleczko, dyrektor RMF Classic.

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie piosenki z filmu zagranicznego, w wysokości 3.000 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymała Joanna Smajdor z Katowic za wykonanie piosenki „Writing’s On The Wall” z filmu „Spectre”.

Nagrodę specjalną za wykonanie piosenki z filmu polskiego, w wysokości 4.000 zł, ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, otrzymała Paulina Grochowska z Warszawy za wykonanie piosenki „Był taki ktoś” z filmu „Miasto 44”.

Drugą nagrodę regulaminową w wysokości 8.000 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, otrzymała Dominika Kierpiec-Kontny z Katowic za wykonanie piosenek: „Killer” z filmu „Killer” oraz „Cucurucucu paloma” z filmu „Escuela de vagabundos”.

Trzecią nagrodę regulaminową ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymała Jagoda Stach z Warszawy za wykonanie piosenek: „Tylko kołysanka” z filmu „Tato” oraz „Faith” z filmu „Sing.

Data publikacji: 2017-05-28