Mur oporowy na Konstytucji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mur oporowy na Konstytucji

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 28 kwietnia 2015
Autor: Sylwia Derengowska

Na Konstytucji 3 Maja roboty idą pełną parą. Po przebudowie ulica zyska po stronie południowej drugą jezdnię.

Wykonawca wykonał prace ziemne (odhumusowywanie) i zakończył wycinkę drzew. Zdemontowane zostały ogrodzenia z parkingów strzeżonych i rozebrana została nawierzchnię na placach parkingowych.  Zakończono przebudowę gazociągu i kanału deszczowego. Trwają prace związane z uzbrajaniem terenów i budową kanalizacji deszczowej. Po stronie południowej trwa ustawianie krawężników. Na odcinku od ul. Ślaskiego do Wyszyńskiego gotowy jest nasypu pod konstrukcję nowej jezdni. Wzdłuż targowiska budowany jest mur oporowy, który zniweluje różnice wysokościowe pomiędzy terenem targowiska a nowo budowaną jezdnią.  Na wysokości ul. Ślaskiego i ulicy Wyszyńskiego wykonywane są zatoki autobusowe. Pracują tam brygady brukarskie, które układają kostkę granitową. Przy pawilonie Maciej rozpoczęła się budowa miejsc parkingowych. W tym rejonie  rozpoczęła się również budowa chodników i ścieżki rowerowej. Na odcinku od Wyszyńskiego do Ligi Polskiej ułożono  podbudowę z kruszywa.

Warto wiedzieć:

Po przebudowie, ulica Konstytucji 3 Maja zyska po stronie południowej drugą jezdnię. Prace będą prowadzone na odcinku liczącym około 900 metrów od ul. Ślaskiego do pl. Honorowanych Dawców Krwi. Na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Ślaskiego powstanie rondo. Wykonana zostanie także korekta skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja z ul. Wyszyńskiego. Dzięki temu zwiększy się czytelność, przepustowość i przejrzystość układu drogowego. Ze statystyk policyjnych wynika, że każdego roku na ulicy Konstytucji 3 Maja dochodzi do około 40 zdarzeń drogowych, co potwierdza potrzebę przebudowy ulicy.

W ramach przebudowy powstaną ogólnodostępne miejsca do parkowania. W sumie będzie ich około 180.
Warto wspomnieć, że niezależnie od tego w w tym roku MZD wybuduje 133 miejsca do parkowania, z czego 67 powstanie przy ul. Ślaskiego, 51 na ul. Ligi Polskiej, trzy przy ul. Stawisińskiego i 12 miejsc przy ul. Olimpijskiej.

Termin zakończenia prac to koniec października 2015 r., a ich koszt to 5 076 268, 32 zł.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
    Drogi, Miasto
    Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
  • Miasto
    Dodatkowy nabór dotyczy kandydatów do rady społecznej ds. konsultacji społecznych będących przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w Toruniu.
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Miasto
    - W nocy od godz. 21:00 18 kwietnia do godz. 8:00 19 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
  • Miasto
    - We wtorek 16 kwietnia 2024 r. od godz. 14:21 do godz. 18:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego nadal punktowo prognozowane są burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy drobny grad. - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
  • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
  • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
  • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
  • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
  • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.