Moja przygoda w muzeum

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

2 000 prac dzieci z kraju i świata wpłynęło do toruńskiego Muzeum Okręgowego na konkurs Moja przygoda w muzeum. W poniedziałek obrady rozpoczyna jury konkursu.

Na tegoroczną, jubileuszową , 25. Edycję konkursu Moja przygoda w muzeum do organizatora – Muzeum Okręgowego w Toruniu – wpłynęło ok. 2 000 prac dzieci i młodzieży z Polski i świata. Prace podziwiać można w ratuszu od poniedziałku 8 lipca, wtedy obrady rozpoczyna również jury konkursowe, mające wyłonić najlepsze spośród nadesłanych dzieł. Ponieważ prace młodych artystów rozłożone są podłodze, pierwsze piętro ratusza wygląda jak wielokolorowy kobierzec.

Jury przyzna równorzędne nagrody, równorzędne wyróżnienia, oraz zakwalifikuje ok. 250 najciekawszych prac na wystawę. Przyznane zostaną także dwie nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla młodych artystów poruszających w swoich pracach tematykę toruńską.

Uroczystości wręczenia nagród w Sali Mieszczańskiej ratusza w Toruniu 13 września 2013 r. towarzyszyć będzie otwarcie wystawy pokonkursowej, prezentowanej do 11 listopada 2013 r. Tradycyjnie na początku grudnia odbędzie się zaś aukcja charytatywna wybranych prac plastycznych przysłanych na konkurs. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na wsparcie działalności edukacyjnej Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.

Data publikacji: 2013-07-05