Młyn Wiedzy w galerii

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

W czwartek, 31 października 2013 roku,  w godz. 16.00-20.00 w Centrum Handlowym  Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu spotkanie z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Specjalne pokazy fizyko-chemiczne, różne eksperymenty oraz informacje o wydarzeniach związanych z otwarciem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to atrakcje, które czekają 31 października 2013 roku w CH Atrium Copernicus.

Warto wiedzieć, że od 9 do 11 listopada potrwają trzydniowe obchody otwarcia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu to pierwsze centrum nauki w regionie kujawsko – pomorskim. Na przestrzeni 5 tys. m2, na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne dla dzieci, salka szkoleniowa i biura. Siedzibą instytucji są dawne młyny Richtera, budynki zbudowane na przełomie XIX i XX, teraz całkowicie odrestaurowane, będą służyły nauce i zabawie.

Głównym rekwizytem i wizytówką Centrum jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Jest to najdłuższe zamontowane na stałe wahadło, widać je z każdego piętra budynku.

W Centrum oglądać będzie można dwie stałe wystawy. Pierwsza „O Obrotach – dotknij kosmosu” dotyczy idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”. Druga wystawa, „Rzeka”, nawiązuje do przepływającej przez Toruń Wisły i obejmuje model rzeki od źródła po ujście.

 

Data publikacji: 2013-10-29