MKS Sokoły Mistrzami Polski!

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Młodzicy MKS Sokoły Toruń U-16 (zawodnicy urodzeni w roku  2001/2002) zdobyli tytuł mistrzów Polski w hokeju na lodzie.

W rozegranych w Sanoku Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików toruńska drużyna pokonała w grupie Podhale Nowy targ (13:3), Polonię Bytom (2:1) oraz MOSM Tychy (7:6), tym samym wygrywając swoją grupę.

W półfinale nasi zawodnicy pokonali Niedźwiadki Sanok (5:2). Finałowa potyczka z Zagłębiem Sosnowiec zakończyła się triumfem torunian, którzy zwyciężyli 5:2 i zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski!

Na uwagę zasługują także wyróżnienia indywidualne toruńskich zawodników: Jakub Lewandowski – najskuteczniejszych zawodnik turnieju, Maciej Witan – MVP.

Skład MKS Sokoły Toruń:

Bramkarze: Guranowski, Grabara, Czapnik, Obrońcy: Bajwenko, Szypliński, Rutkowski, Sawicki, Dobrzeniecki, Łapczyński,  Ongirski, Kołybski, Napastnicy: Bezwiński, Drąg, Naróg, Wenker, Witan, Lewandowski, Jeziorski, Piskalski, Prokurat, Suski, Bohuszko, Wólczyński.