Kto ulubionym rzemieślnikiem? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kto ulubionym rzemieślnikiem?

Miasto
Data publikacji: 25 listopada 2015
Autor: Sylwia Derengowska

Rozpoczął się drugi etap plebiscytu na ulubionego rzemieślnika z toruńskiej starówki. Zakwalifikowało się do niej 30 rękodzielników i przedsiębiorców. I tura głosowania, która wyłoni finałową piątkę w każdej z kategorii, potrwa tydzień.

Pierwszy etap konkursu zakończył się 19 listopada. Do tego dnia Biuro Toruńskiego Centrum Miasta oraz Gazeta Wyborcza w Toruniu przez tydzień zbierały zgłoszenia do udziału w zabawie. Swoje propozycje nadesłali czytelnicy, mieszkańcy oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Toruniu. 20 listopada obradowała Honorowa Kapituła Konkursu w składzie: Andrzej Rakowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Torunia, Jarosław Zyska, zwycięzca dwóch poprzednich edycji plebiscytu oraz Sławomir Łopatyński, redaktor naczelny toruńskiej Gazety Wyborczej. Zakwalifikowała ona do dwóch kategorii 30 staromiejskich rzemieślników, którzy wyrazili zgodę na udział w plebiscycie.

Rozpoczęte dziś głosowanie potrwa do 30 listopada. Najsympatyczniejszych, a przy tym wyróżniających się solidnością i rzetelnością przedsiębiorców działających w zespole staromiejskim szukamy w dwóch kategoriach.

Staromiejski rzemieślnik z tradycjami:

  1. Irena Benowska Pracownia kapeluszy Damskich MODENA, Szewska 10, modystka
  2. Henryk Beszczyński, Szpitalna 10, introligator
  3. Jerzy Czyż, Małe Garbary 8, introligator
  4. Wojciech i Marian Dahm, Mostowa 2, jubiler
  5. Jarosław Grochowalski, Podmurna 99, piekarz
  6. Sławomir Intek Pracownia Witraży Intek-Art., Szewska 6
  7. J. Jagielscy Jubiler Jagielscy, Ślusarska 1, jubiler
  8. Piotr Kochański Zakład Zduński, Warszawska 10/12, zdun
  9. Krzysztof Kołkowski, Rynek Nowomiejski 25, kuśnierz
  10. Anna Kowalska Zakład Kuśnierski, Prosta 29, kuśnierz
  11. Wojciech Kowalski, Szczytna 18, piekarz
  12. Wanda Krzyżanowska, Małe Garbary 11, kuśnierz
  13. Edwarda Lewandowska, Św. Jakuba 19, fryzjer
  14. Zofia Liczmańska Zakład Szklarski, Strumykowa 14
  15. Janusz Modzelewski, Żeglarska 6, introligator
  16. Mirosław Niewiarowski, Rynek Nowomiejski 7, fryzjer
  17. Franciszek Pokojski, Szeroka/Szczytna, cukiernik
  18. Ewa i Piotr Rogatka Brylancik, Mostowa 23, jubiler
  19. Andrzej Schmidt, Kopernika 13, kowal artystyczny
  20. Zygmunt Sumiński, Kopernika 31, fotograf
  21. Marian Szymkiewicz Pracownia Złotnicza, Wielkie Garbary 8, jubiler
  22. Marian i Zbigniew Wierzbicki, Plac Rapackiego 5, wyrób pieczątek

Zakład usługowy/rzemieślniczy

  1. Lucyna i Joanna Antczak, Królowej Jadwigi 20, optyk
  2. Karol i Marek Bartkowscy, Królowej Jadwigi, piekarnia/cukiernia
  3. Przemysław Błaszczyk Studio Fotografii Cyfrowej Foto-max, Sukiennicza 2, fotograf
  4. Dawid Gonciarz, Podmurna 97, fryzjer
  5. Wiesław Kotelak Optyk Kotelak, Mostowa 38, optyk
  6. Maciej i Michał Lenkiewicz, Wielkie Garbary 16, cukiernia
  7. Manufaktura Słodyczy Karmelowa Kraina, Szewska 2, manufaktura słodyczy
  8. Optometria Karczewski, Rynek Nowomiejski 25, optyk

Na najsympatyczniejszego fachowca można głosować w internetowej sondzie gazety Wyborczej lub przy pomocy papierowych kart dostępnych w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta (Wały gen. Sikorskiego 8, Grudziądzka 126 b, Poznańska 52 i Dziewulskiego 38) oraz w BTCM przy Wałach gen. Sikorskiego 8 i redakcji przy ul. Królowej Jadwigi 9. Każdy głosujący będzie mógł jednorazowo pobrać nie więcej niż pięć kart.

Do trzeciego i ostatniego etapu zabawy przejdzie 10 przedsiębiorców z największa liczbą wskazań – po pięciu w każdej kategorii. Ich sylwetki przedstawione zostaną na łamach Gazety Wyborczej w piątek 4 grudnia – wtedy też rozpocznie się finałowe głosowanie.

Regulamin plebiscytu na ulubionego rzemieślnika ze starówki

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
    Eko, Miasto
    Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
  • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
  • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
  • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
  • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
  • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
  • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.