Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 kwietnia 2016
Autor: Magdalena Stremplewska
Logo Twarde Pierniki

Rywalizacja pomiędzy drużynami Polskiego Cukru i Anwilu Włocławek zgromadziła na trybunach Areny Toruń rekordową w tym sezonie widownię. Blisko cztery tysiące osób było w poniedziałek świadkami święta koszykówki.

Twarda i zażarta obrona, skuteczne rzuty i kunszt taktyczny trenerów sprawiły że temperatura widowiska rosła z każdą minutą, doprowadzając kibiców do stanu przedzawałowego. Stawka tego spotkania była ogromna. Obie drużyny pewne miejsca w pierwszej czwórce po rundzie zasadniczej, walczą o jak najwyższe lokaty przed rundą playoff. Sytuacja jest o tyle ciekawa że Polski Cukier i Anwil to bezpośredni sąsiedzi w tabeli. Polski Cukier miał jedno spotkanie wygrane więcej, Anwił Włocławek rozegrał o dwa spotkania mniej i ma korzystny wynik z pierwszego meczu w którym pokonał zespół z Torunia różnicą 15 punktów. Świadomi tej wiedzy kibice czuli więc że to spotkanie szykuje się jako wyjątkowa gratka dla miłośników basketu. Nie mylili się…

Początek spotkania to dobra gra Anwilu, Goście byli stroną przeważającą w pierwszych minutach spotkania i głównie dzięki swojej świetnej obronie goście prowadzili najpierw 6:3 po rzutach wolnych Bartosza Diduszki, a później 11:5 dzięki trójce Fiodora Dmitriewa. Polski Cukier starał się odpowiadać trafieniami Markeitha Cummingsa, ale końcówka pierwszej kwarty należała do Danilo Andjusicia – po jego pięciu punktach było 18:9. W drugiej części meczu sytuacja się odwróciła. Przez pięć minut torunianie zanotowali serię 13:2 i głównie dzięki trójkom Seana Denisona wyszli na prowadzenie. Zespół trenera Igora Milicicia potrafił zdobywać przewagę po kolejnych rzutach Diduszki i Dmitriewa, ale to trafienie z dystansu Michalaka ustawiło wynik po pierwszej połowie na 33:29 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie bardzo długo zespół trenera Jacka Winnickiego kontrolował sytuację na parkiecie. Dobry fragment meczu zanotował Danny Gibson i to po jego trafieniu torunianie mieli sześć punktów przewagi. To nie było jednak wystarczające prowadzenie – nadal świetnie prezentował się Fiodor Dmitriew – po dwóch trójkach Rosjanina to Anwil był lepszy. Trafienie zanotował też Michał Chyliński i goście po 30 minutach wygrywali 51:48. Ostatnią kwartę Polski Cukier rozpoczął od serii 12:0, a było to możliwe głównie dzięki Seanowi Denisonowi, który nie tylko zdobywał punkty, ale też zbierał i podawał. Po trzech akcjach z rzędu Krzysztofa Sulimy było już 60:51. Za odrabianie strat wzięli się najlepsi tego dnia w Anwilu Dmitriew i Diduszko. W samej końcówce po rzutach wolnych Kamila Łączyńskiego goście zbliżyli się na zaledwie jeden punkt, a później faulowali Cummingsa. Ten trafił tylko jeden rzut wolny, a włocławianie pobiegli do ataku. Nie zdążyli jednak oddać rzutu w czasie i to Polski Cukier cieszył się z bardzo ważnej wygranej 70:68.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Łukasz Wiśniewski z 14 punktami i pięcioma asystami. 13 punktów, cztery zbiórki i trzy asysty dodał Danny Gibson. W ekipie gości na wyróżnienie zasłużył grający rewelacyjne zawody Fiodor Dmitriew z 26 punktami i ośmioma zbiórkami. Warto również nadmienić o kibicach; toruńskich i włocławskich – którzy swym licznym przybyciem dopełnili atmosfery sportowego święta!

Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek 70:68 (9:18, 24:11, 15:22, 22:17)

• Polski Cukier: Wiśniewski 14, Gibson 13, Denison 12, Sulima 10, Cummings 9, Michalak 7, Śnieg 4, Milosević 1, Korniienko 0, Perka 0.
  • Anwil: Dmitriew 26, Diduszko 19, Łączyński 7, Andjusić 5, Jelinek 4, Bristol 3, Tomaszek 2, Chyliński 2, Skibniewski 0.

Najczęściej czytane aktualności

• Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
  • Nabór ofert na lokale miejskie - grafika z pękiem kluczy
    Biznes, Miasto
    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza nabór ofert na wynajem lokali użytkowych, obiektów fortecznych i miejsc parkingowych.
  • Trendownia 2024 - plakat
    W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.