Kościuszko w atrakcyjnym punkcie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kościuszko w atrakcyjnym punkcie

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 grudnia 2014
Autor: Łukasz Klimkiewicz

W sąsiedztwie Młynów Toruńskich wyrósł biurowiec Kościuszko Business Point. Jest to pierwszy w Toruniu obiekt biurowy o tak wysokim standardzie. W piątek 12 grudnia biurowiec uroczyście otwarto.

- Kościuszko Business Point to największy i zapewne najnowocześniejszy biurowiec w regionie kujawsko-pomorskim. Prezentuje się okazale. Toruń zyskał intrygujący i zwracający uwagę budynek, a środowisko biznesowe ciekawe miejsce dla swoich usług i organizacji prestiżowych spotkańmówił podczas otwarcia obiektu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Biurowiec powstał na Mokrem przy ul. Kościuszki, bo - jak uważa inwestor - miejsce jest bardzo atrakcyjne - dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami, z dworcem Toruń Wschodni, w sąsiedztwie rozbudowującej się Galerii Copernicus oraz Młynów Toruńskich. W tych ostatnich powstało centrum nauki „Młyn Wiedzy”, Toruński Inkubator Technologiczny oraz Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży.

Biurowiec Kościuszko Business Point to pięć kondygnacji o łącznej powierzchni ok. 6 tys. m kw. pod najem. Na parterze znajduje się restauracja i miejsce dla kilku firm. Pierwsze piętro to miejsce, gdzie będą  biura lub usługi. Drugie, trzecie i czwarte zajmą biura. Inwestor nastawia się na usługi call center i firmy outsourcingowe. W podziemiach powstał parking na 103 auta, a obok budynku znalazło się 67 kolejnych miejsc postojowych.

W Toruniu jest obecnie 9 biurowców o łącznej powierzchni ponad 27 tys. m kw.  Kościuszko Business Point jest najnowocześniejszy. To biurowiec klasy A. W języku międzynarodowej klasyfikacji budynków to najwyższa klasa, oznaczająca zastosowane rozwiązania architektoniczne i technologiczne. Zamiast gotowego podziału na biura, poszczególne piętra tworzą obszerne moduły, które można zaaranżować pod oczekiwania konkretnego najemcy. Budynek jest zarządzany inteligentnym systemem komputerowym.

Inwestorem jest toruńska firma Rywal RHC znana przede wszystkim na rynku materiałów i urządzeń spawalniczych. Wykonawcą biurowca jest Erbud. Koszt budowy to 25,8 mln zł.

Warto dodać, że w budowie jest kolejny budynek usługowo-biurowy – przy ul. Dąbrowskiego 2-2a/Gregorkiewicza 1-1a. Będzie miał 2 tys. m kw powierzchni. Planowana jest także budowa biurowca GC SKWER u zbiegu ul. Grudziądzkiej i Szosy Chełmińskiej o powierzchni ponad 3 tys. m kw.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.