Koparki na osiedlach

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Na wielu osiedlowych uliczkach toruńscy drogowcy prowadzą prace. Wiosenna pogoda pozwala na ich realizację zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem.  Roboty powinny zakończyć się w maju, choć już dziś wiadomo, że w wielu miejscach uda się zdążyć przed czasem.

Tak jest na ul. Krętej na Podgórzu. Tu prace są prowadzone na dwóch odcinkach: od skrzyżowania do nr 41 i na sięgaczu  do nr 11a. Do zakończenia prac brakuje ostatniej warstwy asfaltu i oznakowania poziomego. Na Stawkach swój wygląd zmienia ulica Ratajczaka. Prace są prowadzone na odcinku od Korfantego. Docelowo powstanie tu pieszo-jezdnia i parkingi z kostki. Zostanie wykonane odwodnienie i oświetlenie uliczne.  Na finiszu jest przebudowa II etapu ul. Turkusowej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Bursztynową wraz z łącznikiem do ul. Włocławskiej powstała jezdnia i zjazdy do posesji. Dla pieszych ułożono chodnik, a dla aut zatoki postojowe.

Na Rudaku drogowcy pracują na ul. Golubskiej.   Po ułożenie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oświetlenia drogowego ustawiane są krawężniki. W dalszej kolejności wykonana zostanie konstrukcja jezdni. Golubska będzie miała nawierzchnię  z kostki betonowej. Nawierzchni przybywa także na ul. Matysiaków, gdzie na odcinku od Zdrojowej do Ustronnej trwa przebudowa. Docelowo powstanie tu pieszo-jezdnia i 11 nowych lamp.

ul. Golubska

Na osiedlu Bielawy-Grębocin trwa przebudowa ul. Wymarzonej. Prace trwają  na odcinku od ul. Olsztyńskiej do Strugi Toruńskiej. Gotowy jest fragment odwodnienia i oświetlenie drogowe. Obecnie realizowana jest konstrukcja jezdni. Docelowo powstanie tam pieszo-jezdnia z kostki betonowej.

ul. Wymarzona

W tej części miasta kończy się przebudowa ul. Krośnieńskiej. Do wykonania został już niewielki fragment. Po zakończeniu prac związanych z wykonaniem nawierzchni z kostki, wykonawca przystąpi do aranżacji terenów zielonych i porządków wokół budowy. Ul. Krośnieńska na odcinku od ul. Częstochowskiej do Skierniewickiej zyska całkowicie nową nawierzchnię jezdni oraz  niezależne chodniki po dwóch stronach.

Z kolei na Ciechanowskiej  zostały już ustawione krawężniki na całym przebudowywanym odcinku. Wykonana została także pierwsza warstwa podbudowy.

ul. Ciechanowska

Na Wrzosach drogowcy pracują na ul. Bartniczej, na odcinku równoległym do ul. Tartacznej. Powstanie tu pieszo-jezdnia z kostki. Na Chełmińskim trwa przebudowa ul. Końcowej. Będzie tu jezdnia z kostki, odwodnienie i oświetlenie uliczne.

 

 

Data publikacji: 2017-04-11