Kolumbijskie show na Jordankach

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Jest szansa, że najlepszy kolumbijski balet folkowy, prezentujący muzykę i taniec z wszystkich regionów tego kraju, wystąpi jesienią 2017 r. na Jordankach.

Z taką ofertą przyjechała do Torunia 12 maja 2017 r. Ambasador Kolumbii w Polsce Victoria Gonzales Ariza. A prezydent Torunia Michał Zaleski przyklasnął tej propozycji, mając w pamięci entuzjazm, z jakim torunianie przyjęli w czerwcu 2013 r. ognisty pokaz salsy w wykonaniu kolumbijskiej grupy Swing Latino w Muzeum Etnograficznym. Jeśli uda się dograć szczegóły organizacyjne, grupa folkowa pojawi się w Toruniu listopadzie br.

- Sprowadzimy do Polski najlepszy balet folklorystyczny, jaki mamy w Kolumbii, który będzie tańczył do muzyki na żywo. Mieszkańcy Torunia będą mieli okazje usłyszeć muzykę i zobaczyć tańce ze wszystkich regionów Kolumbii zapowiada Ambasador Victoria Gonzalez Ariza. - Oczywiście my wszyscy też będziemy tutaj razem tego dnia.

Amabasador Ariza jest wielką przyjaciółką Torunia. Była tu już kilkakrotnie i jest zachwycona naszym miastem, jego piękną starówką, atmosferą i ludźmi. O Polsce i Polakach mówi w samych superlatywach, że są przyjacielscy, otwarci i tak jak jej rodacy, kochają kolumbijski taniec i muzykę. Komplementuje też władze Torunia za realizowane z rozmachem projekty i otwartość na współpracę.

- Toruń jest dla Ambasady Kolumbii miejscem strategicznym. Współpraca jest doskonała, skuteczna i na długą metę. Jestem w Polsce prawie 6 lat, pięciokrotnie mieliśmy przyjemność współpracować z waszym miastem w sferze gospodarki, handlu, literatury, kina i tańca. I mamy jeszcze bardzo dużo propozycji na przyszłośćzapewnia pani ambasador.

Wprost ze spotkania w urzędzie kolumbijska dyplomatka udała się wraz ze współpracownikami na Jordanki, by obejrzeć nową toruńską salę koncertową – potencjalne miejsce pokazu. Była pod jej ogromnym wrażeniem, zarówno architektury, jak i możliwości technicznych, które jej zdaniem doskonale spełniają potrzeby planowanego widowiska.   

- Folklor i muzyka krajów Ameryki Południowej to coś, co jest na pewno z radością i żywiołowo przyjmowane przez torunian i naszych gościpodsumował prezydent Torunia Michał Zaleski. - Cieszy, że to już kolejny projekt realizowany wspólnie z Ambasadą Kolumbii  w sferze kultury, ponieważ kultura zbliża, kultura ułatwia kontakty, kultura zapewnia wzajemne poznanie się narodów, a na odległość paru tysięcy kilometrów to wzajemne zbliżenie, oczywiście w przenośni kulturalnej, jest najlepsze, najłatwiejsze i najbardziej sprawne.

Data publikacji: 2017-05-12