Jasińska piąta na początek sezonu

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Jasińska 5. na początek sezonu

Szosowy sezon w Polsce TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team rozpoczął od pierwszej eliminacji do Mistrzostw Polski w kryterium, która odbyła się w Żaganiu. Pomimo upadku na początkowych rundach, piąte miejsce zajęła Edyta Jasińska. Z dobrej strony pokazał się junior Dawid Migas, lokując się na czwartej pozycji.

Początkiem szosowego sezonu w Polsce była pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski w kryterium, która odbyła się w Żaganiu. Runda licząca 1200 metrów należała do wymagających technicznie, szczególnie jak na rozpoczęcie ścigania. Na trasie były brukowe odcinki oraz zwężenia i liczne zakręty. Zarówno elita pań, jak i juniorzy mieli do pokonania 25 rund, co dało łączny dystans 30 kilometrów.

Niecierpliwe panie już od pierwszych rund rozpoczęły poważne ściganie. Niestety równie szybko doszło do kraksy, w której ucierpiała Fitnesska Edyta Jasińska. Mimo upadku, kontynuowała rywalizację, łapiąc się w odjazd wraz z klubową koleżanką Karoliną Karasiewicz oraz trzema rywalkami. Po kilku okrążeniach od czołowej grupki oderwała się jedna z przeciwniczek, która sukcesywnie powiększała przewagę, wygrywając ostatecznie wyścig. Natomiast Jasińska pozostając wciąż przed peletonem, walczyła o kolejne punkty.

Defekt roweru spowodowany upadkiem uniemożliwił Toruniance dalszą jazdę z przodu. Jasińska powróciła do peletonu, gdzie mogła liczyć na pomoc między innymi Karasiewicz, Patrycji Dąbrowskiej, Karoliny Perekitko, czy Natalii Nowotarskiej. Ostatecznie Fitnesska uplasowała się na 5. pozycji, a kolejną 6. zajęła Karolina Karasiewicz. Jednocześnie w kategorii młodzieżowej Patrycja Dąbrowska zajęła 3. lokatę.

Po wyścigu elity kobiet, przyszła kolej na pierwsze starcie juniorów w tym roku. Pośród licznej grupy startujących, znalazło się dwóch reprezentantów TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, Dawid Migas oraz Piotr Klimkowski. Polacy musieli uznać wyższość niemieckiego zawodnika Paula Taeblinga (LV Brandenburg), ale dzięki udanej współpracy duet z Pacificu walczył do samego końca, a efektem ciężkiej pracy jest 4. miejsce Dawida Migasa oraz 9. pozycja Piotra Klimkowskiego.

Data publikacji: 2017-04-05