Jarmark Wielkanocny

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie
Palmy, pisanki, wyroby rękodzieła, ozdoby świąteczne i lokalne przysmaki można kupić na Jarmarku Wielkanocnym, który rozpoczął się 17 marca na toruńskim Rynku Nowomiejskim i potrwa przez dziesięć przedświątecznych dni.

To pierwszy taki Jarmark Wielkanocny w Toruniu, promujący lokalne przysmaki i wyroby tradycyjnego rękodzieła sprzedawane w świątecznej oprawie. Podobnie jak podczas Bożego Narodzenia 2004 na Rynku Nowomiejskim stanęły stylizowane kramy w kształcie toruńskich kamieniczek, specjalnie zaprojektowane na potrzeby sezonowych kiermaszy w Toruniu. W ten sposób organizatorzy chcą uprzyjemnić mieszkańcom świąteczne przygotowania, a przede wszystkim uczynić z tradycyjnych jarmarków atrakcję turystyczną Torunia. Od dawna bowiem dyskutowano w mieście o potrzebie dostosowania estetyki i oferty imprez handlowych na starówce do rangi i zabytkowego charakteru tej części miasta. Jarmark bożonarodzeniowy potwierdził, że mieszkańcy i goście dobrze przyjęli tę inicjatywę, a Rynek Nowomiejski zyskał na atrakcyjności. W stylizowanych kramach można kupić wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego, stroiki, palmy, pisanki, pamiątki z Torunia, artykuły papiernicze i z tworzyw naturalnych, wyroby ceramiczne, biżuterię, wyroby z drewna, wikliny, świeczki i zabawki, a także świąteczne słodycze.


Impreza potrwa do 26 marca. Kramy są otwarte w godz. 10.00 - 19.00, a po zamknięciu chronione przez wyspecjalizowane służby. Organizatorem jarmarku jest Firma Miasto-Handel. Osoby zainteresowane wynajęciem powierzchni handlowych oraz gruntów mogą się kontaktować z koordynatorem jarmarku p. Markiem Kornackim tel.: (056) 6582097, fax. (056) 6582099.

Data publikacji: 2005-03-17