Gwiazdy na Plaży Gotyku

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Deszczowa aura nie przeszkodziła siatkarskim gwiazdom w rozegraniu 4 czerwca 2017 r. meczu inaugurującego turniej siatkówki plażowej BELLA Plaża Gotyku Toruń 2017!

Po raz ósmy w zabytkowym otoczeniu toruńskiej starówki rywalizować będą najlepsze polskie siatkarki i siatkarze plażowi. Turniej rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli w czwartek uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów i Juniorek w Siatkówce Plażowej - 19 par juniorów i 14 par juniorek. Wśród dziewcząt triumfował duet Prządka - Antczak, natomiast wśród siatkarzy toruńska para Krzyżanowski - Szabłowicz. W sobotę i niedzielę 3-4 czerwca rozgrywane były natomiast Mistrzostwa Torunia Amatorów, które wygrał duet Dębski-Bochan z niewielką przewagą nad parą Plasun – Janczewski (22:20). Po sobotnich zmaganiach amatorów, swój czas na „gotyckim” piasku miały także dzieci, które po raz kolejny bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach Bella Happy Kids Camp.

W niedzielę, 4 czerwca na Rynku Nowomiejskim odbyła się oficjalna inauguracja zawodów. Jak zawsze uczestników powitał prezydent Torunia Michał Zaleski. Deszczowa, ale na szczęście ciepła aura nie przeszkodziła w rozegraniu Meczu Gwiazd z udziałem: Marcina Możdżonka, Grzegorza Szymańskiego, Piotra Gacka i Dominika Witczaka. Obecni też byli Sebastian Świderski i trener siatkarzy Edward Skorek, były zawodnik i mistrz olimpijski z Montrealu. Widowiskową, towarzyską rywalizację wygrał 2:0 duet Gacek - Witczak, zaś publiczność mogła jeszcze zobaczyć w akcji wschodzące gwiazdy polskiej siatkówki - dzieci naszych mistrzów.

Rzadka okazja, gdy wśród gości Torunia są wyżsi wzrostem od prezydenta Michała Zaleskiego

Zawody mają już ustaloną w Polsce renomę - przyjeżdżają na nie najlepsi w Polsce zawodnicy, w tym pary należące do kadry narodowej, dla których toruński turniej  jest znakomitym wstępem do sezonu. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy oprócz głównej areny na Rynku Nowomiejskim gracze mają do dyspozycji boiska przy Zespole Szkół nr 10.

Program kolejnych dni obejmuje turnieje kobiece, męskie, par mieszanych i akademie dla dzieci. W finale 10-11 czerwca najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o Grand Prix Polski w siatkówce plażowej. Pula nagród w tegorocznym turnieju wynosi 27 tys. zł!

Organizatorami turnieju są AZS UMK, Nate i serwis Polska Siatkówka, a sponsorami głównymi: Bella TZMO,  Miasto Toruń, Województwo Kujawsko-Pomorskie i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Data publikacji: 2017-06-04