Ferie zimowe w Toruniu

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie


Ponad 14 tysięcy uczniów toruńskich szkół skorzysta z zimowych atrakcji zorganizowanych przez miejskie szkoły, placówki oświatowe i domy kultury. Na ten cel z budżetu miasta zostało przeznaczone 120 tysięcy złotych.

Tegoroczne wakacje zimowe rozpoczną się 19 stycznia i potrwają dwa tygodnie. W ramach ferii miasto wspiera trzy formy wypoczynku: zimowiska i obozy sportowe poza Toruniem, półkolonie w placówkach oświatowych oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Nieodpłatne będą zajęcia rekreacyjno-sportowe w podstawówkach, gimnazjach, szkołach pogimnazjalnych, Młodzieżowym Domu Kultury i Domu Harcerza. Za półkolonie trzeba częściowo zapłacić. W ramach tej formy wypoczynku zapewnionych jest przynajmniej pięć godzin zajęć dziennie i jeden posiłek. Ponadto dzieci i młodzież w ramach półkolonii będą mogły skorzystać z oferty kin, teatrów, basenów. Na częściowo płatne obozy sportowe i zimowiska poza Toruniem młodzi wybiorą się głównie do polskich ośrodków narciarskich.

W sumie z zajęć rekreacyjno-sportowych skorzysta w tym roku 12.991 uczniów, z półkolonii 744 młodych mieszkańców miasta, natomiast z obozów sportowych 478 podopiecznych toruńskich szkół.

Więcej informacji: Wydział Edukacji i Sportu UMT, tel. 0-56 6226295.

Data publikacji: 2004-01-09