Dzień Pracownika Socjalnego

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Prezydent Torunia przekazuje toruńskim pracownikom socjalnym życzenia z okazji obchodzonego 21 listopada 2012 r. Dnia Pracownika Socjalnego.

Świąteczne spotkanie z tej okazji zaplanował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. 21 listopada o godz. 13.00 pracownicy socjalni MOPR spotkają  się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Wyróżniający się pracownicy otrzymają od swoich przełożonych wyróżnienia. Prezydent Torunia Michał Zaleski przekaże im dyplomy gratulacyjne.

Panie i Panowie,
Pracownicy i Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz toruńskich placówek opieki społecznej!

Przekazuję Państwu słowa uznania i okolicznościowe życzenia w związku z Dniem Pracownika Socjalnego. Przyjmijcie Państwo podziękowanie za pracę, która jest autentyczną służbą, bo przynosi ulgę w cierpieniu, ubóstwie, chorobie, osamotnieniu czy uzależnieniach. Dla tysięcy torunian jest ona  niezbędnym wsparciem i niezastąpionym znakiem nadziei i ludzkiej dobroci.
Zaradzacie Państwo wielu życiowym problemom torunian, inspirujecie niejedną przemianę charakteru i wpływacie na przełomowe decyzje, od których zależy wzięcie życia we własne ręce, odzyskanie wiary w swoje możliwości, wdzięczny uśmiech dzieci i podniesionych na duchu dorosłych. Gratuluję Państwu oddania dla swojej pracy, której znaczenie zawsze będzie wykraczało poza formalne względy i ekonomiczne ograniczenia.
Wszystkim świętującym w Toruniu Dzień Pracownika Socjalnego życzę wielu sił i pogodnego serca. Wszystkiego dobrego!

Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski

Data publikacji: 2012-11-16