Dom Harcerza – konsultacje społeczne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dom Harcerza – konsultacje społeczne

Miasto
Data publikacji: 25 lipca 2014
Autor: Bartłomiej Oleszek

Od 1 do 30 sierpnia będą prowadzone konsultacje społeczne dotyczące diagnozy potrzeb Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”. Są one realizowane na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia podjętej na czerwcowej sesji.

- Konsultacje w sprawie Domu Harcerza mają charakter doradczy, są diagnozą potrzeb tej placówki i skupionych wokół niej osób - mówi Paweł Piotrowicz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji. Szukamy światła, dodatkowej wiedzy, chcemy poznać zdanie osób zaangażowanych w prace OPP. Po to, aby podejmować jeszcze lepsze decyzje służące mieszkańcom.

Celem tych konsultacji jest zdiagnozowanie potrzeb placówki, dlatego też głównym elementem działania będą badania ankietowe. Ankiety i sondaże będą dotyczyć kilku grup tzw. interesariuszy, czyli osób których dotyczy ten temat: nauczycieli pracujących w placówce; rodziców dzieci korzystających z oferty Domu Harcerza; rodziców, którzy zamierzają zapisać swoje dzieci do placówki, a także innych rodziców dzieci w wieku szkolnym. Będziemy też oczywiście rozmawiać z dziećmi, o ile pozwolą na to ich opiekunowie. Ankiety są przygotowywane i będą prowadzone przez pracownie badań społecznych.

Zaprezentowany zostanie także zbiór informacji statystycznych dotyczących działalności samej placówki. Spróbujemy się także porównać z kilkoma innymi miastami w zakresie rozwiązań stosowanych przy organizacji zajęć pozalekcyjnych dla dzieci w wieku szkolnym.

Będzie oczywiście także spotkanie otwarte, na którym zostaną przedstawione i omówione wyniki badań ankietowych. Przewidujemy także utworzenie grupy roboczej, która podczas tego spotkania, a jeżeli zajdzie taka potrzeba także kolejnego dnia, będzie mogła wypracować rekomendacje do dalszego działania.

Ramowy plan działań:

  • do 31 lipca zakończenie przygotowań
  • od 1 sierpnia - badanie ankietowe
  • 28 sierpnia - spotkanie otwarte z udziałem grupy roboczej
  • 29 lub 30 sierpnia ewentualne spotkanie grupy roboczej
  • do 30 września - raport z konsultacji

Warto dodać, że w ramach przygotowań do konsultacji odbyły się spotkania z Dyrektor OPP Dom Harcerza, jak i z przedstawicielami wnioskodawców, podczas których zbierano materiały oraz ustalano oczekiwania poszczególnych stron procesu konsultacyjnego, zarówno co do sposobu prowadzenia konsultacji, jak i zagadnień, które ich zdaniem powinny być w tym procesie poruszone.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Nabór ofert na lokale miejskie - grafika z pękiem kluczy
    Biznes, Miasto
    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza nabór ofert na wynajem lokali użytkowych, obiektów fortecznych i miejsc parkingowych.
  • Trendownia 2024 - plakat
    Biznes, Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.