Dobre występy TKK Pacific Toruń

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Dobre występy TKK Pacific Toruń

W miniony weekend Dolny Śląsk zamienił się w stolicę polskiego kolarstwa, a wśród licznie przybyłych zawodników, nie zabrakło mocnej reprezentacji TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Toruńscy kolarze nie zawiedli i w Dzierżoniowie oraz Sobótce meldowali się na wysokich miejscach.

Sobotnie kryterium uliczne w Dzierżoniowie było 2. eliminacją do Mistrzostw Polski w kryterium. Ponownie bardzo dobrze spisał się juniorski duet Piotr Klimkowski i Dawid Migas, którzy od startu byli bardzo aktywni. W początkowej fazie wyścigu Klimkowski zdobył cenne punkty, które w połączeniu z 3. miejscem na ostatecznym finiszu, dały mu miejsce na najniższym stopniu podium. W juniorach młodszych od dobrej strony pokazał się Adrian Marzec, zajmując 6. lokatę.

Wśród pań toczyła się równie zacięta rywalizacja, co w pozostałych kategoriach. Fitnesski czujnie i aktywnie kontrolowały sytuację, nie pozwalając na żaden odjazd. Drużyna toruńskich zawodniczek postawiła na Martynę Klekot, która ochoczo zabierała się w odjazdy, ale równie dobrze radziła sobie na finiszach z grupy, zdobywając tym samym cenne punkty, co pozwoliło jej skończyć wyścig na 5. miejscu.

Kolejnego dnia wyścig rozgrywał się na 18-kilometrowej rundzie, którą zawodniczki pokonywały 3 raz. Stosunkowo krótki dystans i od startu zacięta rywalizacja nie pozwalała na odjazd, chociaż nie obyło się bez ataków. W istotniejszych akcjach brały udział Karolina Perekitko, Karolina Karasiewicz, a jedną z najsilniejszych na podjazdach była Katarzyna Brewińska, która skutecznie rozrywała grupę. Ostatecznie na finiszu doszło do starcia z peletonu, co dało Perekitko 7. miejsce. W juniorkach młodszych barwy Pacificu reprezentowała Oliwia Ciesielczuk, finiszująca na 8. pozycji.

O rundę więcej niż panie mieli do pokonania juniorzy. Na starcie stanęli Piotr Klimkowski, Dawid Migasa oraz Dawid Wojtowicz. Już na początku 2. rundy Migas próbował swych sił w odjeździe, który jednak nie trwał zbyt długo. Kilka kilometrów później zaatakował Klimkowski, ale najważniejsze akcje działy się dopiero na ostatnich 18 kilometrach. Wraz z dwójką rywali od peletonu oderwał się Dawid Migas. Przewaga ucieczki wskazywała, że to między sobą harcownicy rozegrają walkę o zwycięstwo, niestety zaledwie 2 kilometry przed metą czołowa grupka została doścignięta. Ostatecznie nasi „wojownicy" uplasowali się w połowie stawki. W młodszej kategorii na 7. miejscu zameldował się Daniel Śliwka.

Data publikacji: 2017-04-12