Dla Doroty Zawackiej-Wakarecy

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

W toruńskim Zespole Szkół Muzycznych odbył się w niedzielę, 4 czerwca 2017 r. koncert „Les Adieux”, zadedykowany Dorocie Zawackiej-Wakarecy - odchodzącej w tym roku na emeryturę dyrektor tej placówki.

Wykonawcami koncertu byli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. Wśród gości wydarzenia nie mogło zabraknąć prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego, od których Dorota Zawacka-Wakerecy otrzymała listy gratulacyjne i pamiątkową grafikę z Toruniem.

- Toruń i jego jedyna oświatowa placówka edukacji artystycznej zawdzięczają Pani rozpoznawalny i ceniony w naszym mieście wzór pedagoga, wychowawcy i mistrza –  dziękował zasłużonej toruniance prezydent Michał Zaleski.

Dorota Zawacka- Wakarecy od 15 lat kieruje toruńskim Zespołem Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. To jej wieloletnim staraniom i współpracy z samorządem Torunia placówka zawdzięcza nową siedzibę wraz z salą koncertową przy Szosie Chełmińskiej. Jest też wieloletnią szefową Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, angażuje się w życie naukowe i społeczne miasta, wspiera m.in. Fundację na Rzecz Pomocy i Rozwoju Zespołu Szkół Muzycznych, Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa czy Radę Okręgu nr 7 – Skarpa. W 2011 r. otrzymała Medal Honorowy Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium”. Prywatnie jest mamą jednego z najwybitniejszych polskich pianistów, Pawła Wakarecego, finalisty Konkursu Chopinowskiego.

Więcej o Dorocie Zawackiej-Wakarecy

Data publikacji: 2017-06-04