Budowa przedłużenia ul. Ligi Polskiej

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie


Trwają prace wykończeniowe na budowanym przedłużeniu ul. Ligi Polskiej, łączącej osiedle Na Skarpie z Kaszczorkiem.

Nowa ulica, będąca przedłużeniem ul. Ligi Polskiej powstała od pl. Honorowych Dawców Krwi na osiedlu Na Skarpie do ul. Turystycznej w Kaszczorku (nowa droga zaczyna swój bieg przy dziecięcych przychodniach specjalistycznych Na Skarpie, a kończy w okolicach cmentarza w Kaszczorku). Będzie to dogodny, dodatkowy dojazd m.in. dla mieszkańców Kaszczorka, ale także dla wybierających się w stronę Złotorii. Droga powstała m.in. z myślą o stworzeniu drugiego, koniecznego traktu komunikacyjnego Kaszczorka z resztą miasta (na razie z tego osiedla można wjeżdżać do Torunia tylko ul. Turystyczną). Dojazd będzie konieczny zwłaszcza od momentu rozpoczęcia rozległych prac ziemnych związanych z kanalizowaniem osiedla w ramach projektu ISPA.

Wybudowanie odcinka 1400 m drogi na przedłużeniu ul. Ligi Polskiej wymagało rozległych prac ziemnych. Tuż za przychodniami zdrowia i stacją pogotowia ratunkowego droga przecina bowiem las, a potem z wiślanej skarpy kieruje się ostro w dół. Już teraz widać, że zjazd w stronę Kaszczorka będzie przebiegał w bardzo malowniczej okolicy.

Ulica będzie posiadała kanalizację, oświetlenie na całej długości oraz chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Drogowcy ułożyli już ścieralną warstwę asfaltu, wykonują także oznakowanie poziome i pionowe jezdni. Niemniej na otwarcie drogi kierowcy muszą jeszcze trochę poczekać. Do wykonania zostały jeszcze m.in. nie zaplanowane wcześniej roboty ziemne.

Data publikacji: 2005-07-28