Biegali i zwiedzali Toruń [wideo]

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Biegali i zwiedzali Toruń [wideo]

1768 biegaczy wystartowało w niedzielnym biegu „Run Toruń – Zwiedzaj ze zdrowiem”. Na 10 km wygrał z czasem 32 minut 21 sekund Marcin Fehlau z Poznania.

To już szósta edycja popularnej imprezy biegowej, w której co roku startują setki biegaczy w różnym wieku z całej Polski. Przyciągają ich do Torunia przystępne, nawet dla niezbyt zaawansowanych biegaczy, dystanse 5 km i 10 km, atrakcyjne nagrody, bogaty program toruńskiej majówki i zabytkowa starówka. Zgodnie z założeniem trasa biegu prowadzi bowiem przez najbardziej atrakcyjne punkty miasta.

W tym roku chłodna i deszczowa przez kilka poprzednich dni aura w Toruniu nie zachęcała do biegania, ale ostatecznie w dniu imprezy zaświeciło słońce i na starcie stanęło 1768 osób. Mnóstwo osób przyszło im kibicować. Na najdłuższy dystans 10 km zawodnicy wyruszyli o godz.11:45 spod Centrum Handlowego Plaza, na sygnał dany przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Uczestnicy biegu na 5 km startowali o godz.13:00 z parku na Bydgoskim Przedmieściu.
Na dystansie 10 km w kategorii open mężczyzn wygrał z czasem 32 minut 21 sekund Marcin Fehlau z Poznania. Drugi na mecie zameldował się Tomasz Walerowicz Niestum LKS Olymp Błonie (32:30), a trzeci Bartosz Wiligalski z Pigży (34:19).

Wśród pań triumfowała Marta Szenk z Bydgoszczy z czasem 38:06, druga była torunianka Jolanta Gorząd (41:39), a trzecia - reprezentantka Poznania Dagmara Kukla (42:04).

Bieg na 5 km wygrał torunianin Mateusz Goleniewski z czasem 16 min 18 s.

Ceremonia medalowa odbyła się na Rynku Nowomiejskim. Tam od rana odbywał się prawdziwy piknik biegowy, stanęły stoiska z akcesoriami do biegania i specjalistyczna żywnością dla osób uprawiających sport, a także stoiska promujące zdrowie i punkty pomiaru cukry i ciśnienia.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a najlepsi – z rąk zastępcy prezydenta Torunia Zbigniewa Fiderewicza i Marii Pałuckiej z Wydziału Sportu i Turystyki – statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: vouchery na pobyty weekendowe dla dwóch osób na poznańskiej Malcie lub w Wieńcu Zdroju, telefony LG, koszulki klubowe, zegarki BMW, kosmetyki i książki o Bronisławie Malinowskim.

Zobacz film z Run Toruń

Data publikacji: 2017-04-30