Bieg im. Jana Pawła II

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

XI Bieg im. Jana Pawła II

Półtora tysiąca najmłodszych torunian planuje wziąć udział w XI Toruńskim Biegu im. Jana Pawła II. Zawody odbędą się w piątek, 19 maja 2017 r. w godz. 11:00 – 13:00 w Parku Miejskim przy Martwej Wiśle, dojazd od. ul. Przybyszewskiego.

Toruński bieg jest wydarzeniem skierowanym do najmłodszych uczestników. Bieg odbędzie się na terenach rekreacyjnych nad Martwą Wisłą w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.

Celem imprezy jest popularyzowanie biegania wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, a  także uczczenie pamięci papieża Jana Pawła II.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Za zajęcie od I do III miejsca w poszczególnych biegach zostaną wręczone puchary oraz nagrody rzeczowe. Szkoła, która zwycięży w klasyfikacji drużynowej otrzyma Puchar Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Biskup Toruński Andrzej Suski.

Organizatorami tegorocznego biegu są: Szkoła Podstawowa Nr 13 w Toruniu, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Stowarzyszenie „Maraton Toruński”, Toruński Związek TKKF oraz Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Data publikacji: 2017-05-17