Bezpieczne zimowe zabawy

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Gdzie i jak bezpiecznie się bawić, czego unikać? Tego uczniowie toruńskich szkół dowiedzą się od strażników miejskich.

W związku z trwającymi feriami koordynatorzy ds. profilaktyki Straży Miejskiej w Toruniu realizują w toruńskich placówkach oświatowych oraz świetlicach środowiskowych program edukacyjno-profilaktyczny pod nazwą „Wiem, jak bezpiecznie bawić się zimą”.

Celem spotkań jest przekazanie informacji na temat niebezpieczeństw, jakie mogą grozić najmłodszym w trakcie zimowych zabaw na podwórku lub w domu. Dzieci dowiadują się między innymi, gdzie w Toruniu mieszczą się sztuczne lodowiska, tory saneczkowe, jakie niebezpieczeństwa wynikają z zabaw np. na zamarzniętym jeziorze,czy gry w hokeja na ulicy.

Dla utrwalenia przekazanych informacji koordynatorzy ds. profilaktyki wykorzystują specjalnie do tego celu przygotowane tablice edukacyjne oraz autorską grę edukcyjną.

3 lutego w godz. 9.30-10.10 strażnicy prowadzą zajęcia w Klubie Zodiak przy ul. Wyszyńskiego, od- godz. 10.00 do 10.40 w Świetlicy Caritas przy Szosie Bydgoskiej, a od godz. 12.45 do 13.30 w Szkole Podstaowej nr 2 przy Targowej. 4 lutego w godz. 9.00-9.40 spotykają się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Osikowej.

 

 

Data publikacji: 2014-02-03