Basen dla mechanika

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Trwa remont kapitalny basenu szkolnego przy ul. św. Józefa w Toruniu. Miasto wyda na ten cel ponad 4 mln zł.

Dwa lata temu Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych obchodził 70-lecie istnienia. Ta najstarsza szkoła techniczna w Toruniu wykształciła wielu znanych torunian: ludzi polityki, nauki, kultury i techniki. Basen szkolny powstał w 1968 r. To jego pierwszy remont kapitalny. W 2000 r. odnawiany był jedynie dach obiektu.

- Obecnie przebudowujemy nieckę basenu i wymieniamy całkowicie instalację dostarczania wody. Za istniejącym budynkiem dobudujemy również pomieszczenia nowych szatnimówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia. - Po modernizacji obiekt wzbogaci się o saunę i jacuzzi. Będzie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na basenie zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne, które posłużą do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby obiektu. Również na zewnątrz budynek zyska nowe oblicze - po dociepleniu ścian zostanie nałożona nowa elewacja.     

Modernizacja zakończy się jesienią 2017 r. Wykonawcą jest toruńskie przedsiębiorstwo Bud Eko, a koszt inwestycji to prawie 4,26 mln zł.

Data publikacji: 2017-04-06