Asfalt na JARZ-e

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Trwa budowa dróg na osiedlu JAR. W tej chwili prace drogowe są prowadzone na ulicach Watzenrodego, Strobanda i Hubego.

Na ostatniej z nich została wykonana kanalizacja deszczowa. Z kolei na Strobanda i Watzenrodego zostało wykonane koryto pod przyszłą drogę, ustawiono krawężniki, wykonano podbudowę i rozpoczęło się układanie pierwszych warstw asfaltu. Równolegle trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej. Na budowanych ulicach ustawiono część słupów oświetleniowych i wykonano całą kanalizację techniczną. Prace potrwają do końca września b.r.

To nie jedyne prace jakie będą w tym roku realizowane w tym rejonie. Dla ulicy Grasera opracowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Pod koniec roku planuje się rozpoczęcie w tym miejsca prac.  

Warto wiedzieć:

  • ul. Watzenrodego jest budowana od ul. Hubego do Strobanda. W ramach inwestycji powstanie:  chodnik, droga rowerowa, oświetlenie, kanalizacja teletechniczna i  jezdnia (bez warstwy ścieralnej)
  • ul. Strobanda jest budowana od ul. Watzenrodego do ul. Fortecznej. Powstanie tu chodnik, droga rowerowa, oświetlenie, kanalizacja teletechniczna i jezdnia (bez warstwy ścieralnej)
  • ul. Hubego po stronie zachodniej budowana jest jezdnia, chodnik, miejsca postojowe, oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

Budowa jezdni bez ostatniej  warstwy ma związek z trwającą  rozbudową osiedla. Chodzi o to, aby uniknąć rozjeżdżania nawierzchni przez ciężki sprzęt.

 

 

 

Data publikacji: 2017-04-27