Apel toruńskich radnych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Apel toruńskich radnych

Miasto
Data publikacji: 22 lipca 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Apel Rady Miasta Torunia w sprawie lokalizacji siedziby Izby Administracji Skarbowej w Toruniu.

Rada Miasta Torunia zwraca się z apelem do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej o lokalizację siedziby Izby Administracji Skarbowej w Toruniu.

Siedziba Urzędu Celnego mieści się w Toruniu od 1994 roku, a od 2002 roku zlokalizowana jest także Izba Celna. O konieczności lokalizacji siedziby Regionalnej Izby Krajowej Administracji Skarbowej w Toruniu decyduje nie tylko struktura regionalnej administracji celnej usytuowanej w naszym mieście od ponad 20 lat, ale również właściwa baza lokalowa.

W 2012 roku w obiektach Urzędu Celnego i Oddziału Celnego przy ul. Batorego 61 w Toruniu ukończono prace remontowo-budowlane, które zapewniły wysoki standard obsługi klientów i komfortowe warunki pracy. W zmodernizowanym kompleksie budynków znajduje się, poza powierzchnią biurową i magazynową, właściwe zaplecze techniczne z najnowocześniejszą infrastrukturą, umożliwiające profesjonalne wykonywanie powierzonych zadań.

Istotne znaczenie ma również centralne położenie Torunia, jednej z dwóch stolic województwa, które zapewnia sprawną komunikację ze wszystkimi instytucjami, mającymi siedziby w innych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego, a współpracującymi z administracją skarbową. Dodatkowym atutem dla sprawnej komunikacji jest autostrada A1, która pozwala na szybkie dotarcie do dużych miast, nie tylko naszego regionu.

Właściwe wykonywanie zadań przez pracowników Izby Administracji Skarbowej w Toruniu zapewni wykwalifikowana i doświadczona kadra skarbowa, która zatrudniona jest obecnie w Izbie Celnej w Toruniu w Urzędzie Celnym w Toruniu oraz w Oddziale Celnym w Toruniu. Wysoki poziom kompetencji pracowników w sferze administracji, finansów i prawa zapewnia z kolei Uniwersytet Mikołaja Kopernika zlokalizowany również w Toruniu.

W związku z pracami nad reformą organów administracji celnej i skarbowej, która zostanie zapisana w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej lokalizacja siedziby Izby Krajowej Skarbowej w Toruniu jest konieczna i uzasadniona.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
    Drogi, Miasto
    Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
  • Kultura, Miasto
    Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
    Miasto
    Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
  • Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego
    Miasto
    17 kwietnia 2024 r. rozpoczęło się przyjmowanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2025.
  • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
  • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
  • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
  • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
  • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
  • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.