7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie


7 kwietnia 2004 r. przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji, z inicjatywy prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w Teatrze im. W. Horzycy odbędzie się w tym dniu uroczystość, podczas której władze miasta spotkają się z przedstawicielami toruńskiego środowiska medycznego.

"Bezpieczeństwo na drogach"


W bieżącym roku Światowy Dzień Zdrowia przebiega pod hasłem "Bezpieczeństwo na drogach". Światowa Organizacja Zdrowia oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaapelowały do wszystkich właściwych instytucji o podjęcie w tym roku działań prewencyjnych służących ograniczaniu skali wypadków drogowych.

Dlatego Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta wspólnie z Sekcją Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzi w tym dniu akcję edukacyjną wśród najmłodszych uczniów toruńskich szkół podstawowych. Każdy pierwszoklasista otrzyma znaczek odblaskowy, a kierowcy pojazdów objęci zostaną wyrywkową kontrolą trzeźwości. W kontroli tej wykorzystane zostaną alkomaty, przekazane toruńskiej Policji przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego 24 marca br.

"Kwiecień - Toruński Miesiąc Walki z Rakiem"


Spotkanie w teatrze zainauguruje również organizowaną po raz jedenasty w naszym mieście kampanię "Kwiecień - Toruński Miesiąc Walki z Rakiem". Jej zasadniczym celem jest uwrażliwienie mieszkańców Torunia na wagę wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.

Kampania koordynowana jest przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia we współpracy z Polskim Komitetem Zwalczania Raka O/Toruń i Klubem Kobiet po Mastektomii „Amazonki

Data publikacji: 2004-04-02