25-lecie Telewizji Kablowej Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

25-lecie Telewizji Kablowej Toruń

Miasto
Data publikacji: 23 września 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
25-lecie Telewizji Kablowej Toruń

W sobotę, 24 września 2016 r. swoje 25-lecie będzie obchodzić Telewizja Kablowa Toruń. Początek uroczystości o godz. 11:00 w Hotelu Filmar.

W ramach obchodów 25-lecia działalności Telewizji Kablowej Toruń zaplanowano również konferencję naukowo-historyczną. Wezmą w niej udział prezydent Torunia Michał Zaleski, który będzie mówił o roli TV Toruń w przestrzeni miejskiej oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki z wystąpieniem na temat roli TV Toruń w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i budowy tożsamości lokalnej i regionalnej. Historię TV Toruń przybliży jej dyrektor Janusz Żółtowski, o roli telewizji lokalnych opowie Prezes Zarządu PIKE Jerzy Straszewski, a o tym jak wygląda TVK Toruń dziś i jutro -  Prezes Zarządu MSM Jerzy Żółkiewicz.

Budowa Telewizji Kablowej Toruń rozpoczęła się wiosną 1991 r., a już po kilku miesiącach mieszkańcy osiedla Dekerta jako pierwsi mogli oglądać za jej pośrednictwem 10 telewizyjnych kanałów. 11 listopada 1992 r. wyemitowany został w niej pierwszy własny program. Systematycznie do sieci przyłączano kolejne budynki Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Telewizja Kablowa Toruń przez 25 lat funkcjonowania przeszła głęboką transformację. Z osiedlowej kablówki zmieniła się w jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych działających w Toruniu. Obecnie umożliwia prawie 25 tysiącom abonentów dostęp do telewizji, interetu, i telefonii stacjonarnej. Jest obecnie dziesiątą siecią kablowa w Polsce pod względem liczby obsługiwanych klientów.

TV Toruń nadaje lokalny program, który dociera do ponad 150tys. mieszkańców Torunia i oferuje swoim widzom kompletny serwis lokalnych informacji, programy kulturalne, edukacyjne i poradnikowe, a także dużą dawkę sportu w bezpośrednich transmisjach. TVK Toruń jako jedna z kilkunastu działających w Polsce sieci kablowych przez wszystkie lata utrzymała swój spółdzielczy charakter. Jubileusz 25-lecia jest okazją do podsumowania jej dotychczasowych osiągnięć oraz oceny aktualnej pozycji na rynku operatorów telekomunikacyjnych i multimedialnych nadawców.

Informacje o TVK Toruń za: „Telewizja Kablowa Toruń 25 lat”, M. Maciejewski, Toruń 2016.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
    Biznes, Miasto
    Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • Herb Miasta Torunia
    Miasto
    Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.